Dokonale optimalizované riadenie oblúka pre vyššiu produktivitu a kvalitu zvárania

V priemyselnom zváraní môžu aj drobné inovácie významne zlepšiť užívateľské vlastnosti a produktivitu práce. Priemerný čas horenia oblúka počas pracovnej zmeny je približne 20%. Vnímame ho ako príležitosť pre zlepšenie. Aby mohli zvárači zvárať rýchlejšie a efektívnejšie potrebujú nielen praxou nadobudnutú zručnosť, ale aj správne vybavenie, aby preukázali svoj skutočný talent – dokonalé zladenie s výrobným prostredím a danou úlohou. Ako však môže zvárací zdroj pomôcť zvýšiť čas horenia oblúka a priniesť zvýšenie produktivity oblúkového zvárania? Prejdite na vyššiu úroveň zvárania ocele s novým zváracím systémom Kemppi X5 FastMig.

X5 FastMig

Profesionálny zvárací zdroj pre priemyselné zváracie aplikácie.

X5 FastMig je priemyselný viacprocesový zvárací systém, vyrobený a vyvinutý vo Fínsku spoločnosťou Kemppi, v spolupráci s profesionálnymi zváračmi. X5 FastMig je všestranný oblúkový zvárací zdroj, ktorý je postavený na energeticky efektívnej invertorovej technológii. Inovatívne bezskratové zapaľovanie minimalizuje rozstrek a prispieva k dosiahnutiu vysokokvalitných zvarov.

Zvárací zdroj X5 FastMig je aktuálne k dispozícii v modeloch Manual a Synergic. Oba modely sú vyrábané vo výkonovom prevedení 400 A alebo 500 A. X5 FastMig významne zlepšuje produktivitu zvárania. Zvýšením kvality zvárania, dokonalou ergonómiou a jednoduchým užívateľským rozhraním ponúka príležitosť na zvýšenie času horenia oblúka.

Produktivita pri MIG zváraní

Priemerný čas horenia oblúka počas pracovnej zmeny je približne 20%. Podiel zvýšenia času horenia môžeme zvýšiť zlepšením ergonómie, kvality zvárania či zjednodušením obsluhy.

Kvalita zvaru je dôležitá

Nové zváracie zdroje X5 FastMig využívajú najnovšiu technológiu zapálenia oblúka s názvom Touch Ignition. Vďaka nej je rozstrek vznikajúci pri zváraní výrazne zredukovaný, čím sa minimalizuje potreba dokončovacích prác. Zvárač sa môže plne sústrediť na zváranie a zvýšiť tak čas horenia oblúka počas pracovnej zmeny.

TSI zapaľovanie

Najnovšia technológia zapaľovania, Touch Sense Ignition, je súčasťou štandardnej výbavy všetkých dostupných modelov. Minimalizuje rozstrek a znižuje potrebu následnej úpravy zvaru.

Optimalizované riadenie oblúka je možné doplniť o špeciálne softvérové zváracie procesy a funkcie Wise, ktoré boli vyvinuté spoločnosťou Kemppi. Či už potrebujete zvárať parametrami pri ktorých oblúk horí v prechodovej oblasti, zaistiť stabilný prievar alebo optimalizovať horenie skratového oblúka, softvérové produkty Wise vám vždy ponúknu riešenie.

X5 FastMig sa dá ľahko pripojiť ku cloudovej službe WeldEye, ktorá pomáha rýchlejšie a ľahšie zvládnuť každodenné úlohy pri riadení kvality a manažmentu zváracej výroby. Ponúka jednoduché riešenie pre rýchlejší proces dokumentácie zvárania, zníženie miery opráv zvarov a 360-stupňový prehľad o zváracej výrobe. Služba WeldEye umožňuje v reálnom čase sledovať priebeh zvárania a jeho súlad so stanovenými postupmi zvárania – WPS, ako aj sledovanie času horenia zváracieho oblúka na jednotlivých zváracích zdrojoch. Rozhodnutia smerujúce k zlepšovaniu výroby a produktivity by mali vždy vychádzať z podrobných a aktuálnych informácií o celej zváracej výrobe.

Dokonalá ergonómia pre každodennú prácu zváračov

Modulárny systém so širokým príslušenstvom je optimálnym riešením pre každú výrobnú linku alebo zváraciu bunku. Ak sa vaše zváracie zariadenie ľahko prispôsobí rôznym požiadavkám výroby, ušetrí vám to množstvo času potrebných na adaptáciu a stým spojné náklady. Vďaka širokej škále príslušenstva sa zostava X5 FastMig môže meniť podľa potrieb a preferencií zváračov či aktuálnych požiadaviek zváracej výroby.

Vzhľadom na to, že X5 FastMig je viacprocesový zvárací systém, môže byť použitý pre zváranie metódami MIG/MAG, MMA, TIG ako aj pre drážkovanie uhlíkovou elektródou. Okrem splnenia najvyšších štandardov, certifikácií a absolvovania veľkého počtu dôkladných testov, mala spoločnosť Kemppi pri navrhovaní modelu X5 FastMig na pamäti aj ergonomické prevedenie zariadenia. Výsledkom je zvárací zdroj, ktorý je bezpečný a ľahko použiteľný v rôznych zváracích prevádzkach, a to nielen pre štandardné, ale aj pre náročné zváracie aplikácie.

Ergonómia zváracieho zdroja a jeho príslušenstva nie je len o pohodlí zvárača pri práci. Zvárači pracujúci s vhodne ergonomicky navrhnutým vybavením sú vystavení menšiemu riziku poškodenia zdravia, vykazujú menšie známky únavy, môžu sa lepšie koncentrovať na vykonávanú úlohu, čo zároveň prináša zvýšenie kvality práce. Počet dní práceneschopnosti zamestnancov sa dá výrazne znížiť včasnou investíciou do správne ergonomicky navrhnutého vybavenia.

Príslušenstvo pre akúkoľvek aplikáciu

Široká škála príslušenstva X5 FastMig zahŕňa viacero typov transportných jednotiek, prepojovacie káble rôznych dĺžok, bezdrôtové aj káblové diaľkové ovládače. Štvorkolesový transportný vozík je vybavený sklopnou platňou, ktorá umožňuje bezpečné nakladanie fliaš s ochranným plynom z úrovne podlahy bez nutnosti ich zdvíhania.

Ergonomicky navrhnutý podávač s vkladaním drôtu zhora šetrí miesto, a zvyšuje bezpečnosť práce pri výmene cievok so zváracím drôtom. Pohodlný prístup pri vkladaní drôtov zhora oceníte aj pri inštalácii dvoch podávačov na jeden zvárací zdroj. Podávač je možné zavesiť na rameno pod vhodným uhlom. Rukoväť podávača drôtu je zosilnená tak, aby vydržala krátkodobé zavesenie pri transporte podávača zdvíhacím zariadením.

Nové zváracie horáky Kemppi Flexlite GX sú vybavené flexibilnými káblovými zväzkami a kĺbová ochrana káblov pred rukoväťou znižuje zaťaženie zápästia ruky zvárača. Inovatívna štruktúra krku zlepšuje účinnosť chladenia jeho dielov, čo vedie k predĺženiu životnosti spotrebného materiálu. S diaľkovým ovládaním GXR10, ktoré je integrované do zváracieho horáka, upravíte zváracie parametre priamo z miesta zvárania.

Široká škála príslušenstva bola vyvinutá s cieľom zlepšiť ergonómiu zvárania a zefektívniť výrobné procesy, čo vám umožní vyťažiť z vašej investície maximum.

Užívateľské rozhranie, ktoré nemá konkurenciu

Ak je užívateľské rozhranie intuitívne a prehľadné, potom je aj nastavenie parametrov zvárania rýchle a ľahké. Užitočnou funkciou je automatické nastavenie parametrov jednoduchým navolením rýchlosti podávania drôtu. Celé pochopenie nastavenia zváracieho zdroja X5 FastMig zvládnete do 10 minút. Nestrácate čas so zložitým nastavovaním parametrov a osvojovaním si ovládacích prvkov. Prínosom je to najmä pre spoločnosti, ktoré zamestnávajú externých zamestnancov, alebo ich zvárači zdieľajú viacero typov zváracích zdrojov, keďže prechod z jedného typu na druhý je pri novom systéme výrazne hladší.

K dispozícii sú dva typy ovládacích panelov – digitálny a tlačidlový. Zvárači rôznych vekových skupín, rôznymi preferenciami a úrovňou skúseností si môžu zvoliť ten, ktorý im viac vyhovuje.

Keď je zváracie zariadenie súčasne dokonale funkčné aj efektívne, výrazne sa zvýši aj celková produktivita práce. Ak sa k tomu pridá aj skvelá ergonómia a jednoduché ovládanie, sme schopní opäť posunúť zváranie na vyššiu úroveň.

Vitajte v novej ére zvárania ocele s novou generáciou zváracích zdrojov Kemppi X5 FastMig!

Zdieľaj článok na: