Najnovším prírastok do rodiny zváracích zdrojov Kemppi je jednofázový TIG zvárací zdroj Minarc T 223 ACDC. Ako prvý zvárací zdroj na svete umožňuje zároveň aj elektrolytické čistenie zvarov. Po dokončení zvárania jednoducho prestavte TIG zvárací horák a aktivujte nový čistiaci proces MAX WeldClean. V tomto pracovnom režime pôsobením elektrického prúdu a kyseliny fosforečnej odstránite oxidáciu a zafarbenie zvarových spojov. Ušetríte čas, náklady a dosiahnete profesionálnu kvalitu na vysokej úrovni s použitím len jedného zariadenia.

Maximálna mobilita

Zváracie zdroje Kemppi patriace do skupiny Minarc sa vyznačujú malými rozmermi, nízkou hmotnosťou a kompaktným dizajnom. Minarc T 223 ACDC nie je žiadnou výnimkou a perfektne zapadá do tejto rady. S hmotnosťou iba 16,7 kg a napájaním z jednej fázy je ideálny pre všetky zváračské práce, ktoré vyžadujú maximálnu mobilnosť na pracovisku. Ak to daná aplikácia vyžaduje, môže byť zariadenie vybavené vodnou chladiacou jednotkou, transportným vozíkom či nožným diaľkovým ovládaním.

Vysoký výkon a moderné zváracie funkcie

Minarc T je pulzný 220 A zvárací zdroj pre TIG zváranie jednosmerným alebo striedavým prúdom. Okrem zvárania metódou TIG môžete Minarc T použiť aj pre zváranie obaľovanou elektródou s maximálnym priemerom 4 mm.

Prednému panelu dominuje veľký farebný nárazu vzdorný displej, ktorý je prehľadný a dobre čitateľný pri všetkých svetelných podmienkach. Parametre zvárania nastavíte jednoducho pomocou veľkého ovládacieho potenciometra. K dispozícii máte štyri pamäťové kanály, do ktorých si uložíte najčastejšie používané parametre.

Ak by ste potrebovali meniť zvárací výkon bez prerušenia zvárania, poslúži vám funkcia Minilog ovládaná krátkym stlačením spúšte zváracieho horáka.

V pulznom TIG režime zvárania sa o nastavenie postará funkcia Auto Pulse a užívateľ v prípade potreby upravuje len frekvenciu pulzov. Jednoduchosť ovládania prispeje nielen k uľahčeniu, ale aj k najmä k zefektívneniu vašej práce.

Prvý zvárací zdroj s elektrolytickým čistením

Pri zváraní nerezovej ocele dochádza v dôsledku pôsobenia tepla k narušeniu tenkej vrstvy chrómu na povrchu materiálu. Tá zaisťuje jej pasivitu voči okolitému prostrediu a je kľúčová pre dosiahnutie jej odolnosti voči korózii. Vzniká teplom ovplyvnená zóna, zafarbenie ktorej závisí od množstva vneseného tepla do miesta zvaru. V tejto oblasti výrazne klesá obsah chrómu, čím oceľ stráca schopnosť vytvárať pasívny ochranný film. Obnovenie pôvodných vlastností dosiahneme efektívne pomocou elektrolytického čistenia. Jedná sa o proces, ktorý využíva elektrický prúd a chemické reakcie na obnovenie čistoty, integrity a protikoróznej ochrany nerezovej oceli.

Minarc T 223 ACDC ako prvý zvárací zdroj môžete využiť aj na čistenie alebo leštenie zvarových spojov. Je to rýchle a jednoduché. Zvoľte proces MAX WeldClean a vymeňte zváracie komponenty horáka za čistiacu súpravu s jednou alebo dvomi čistiacimi kefkami. Elektrolytom je kyselina fosforečná. Čistenie sa prevádza namočením kefky do elektrolytu a jeho postupným nanášaním na miesto zvaru.

Každá čistiaca kefa pozostáva z viac ako jedného milióna uhlíkových vlákien, z ktorých každé vytvára rovnaký počet mikrooblúkov. Štetiny kefky sa dostanú aj do úzkym medzier a kútov, pričom ich dĺžku je možné individuálne nastaviť v závislosti na aplikácii. Tento chemický proces rýchlo a šetrne odstraňuje zafarbenie a zároveň obnovuje protikoróznu ochranu materiálu.

Dva v jednom pre vyššiu efektivitu a úsporu

Kemppi Minarc T 223 ACDC je skvelou voľbou pre tých, ktorí potrebujú spoľahlivý, prenosný a výkonný zvárací zdroj pre TIG zváranie jednosmerným alebo striedavým prúdom. Je jediným zváracím zdrojom, ktorý okrem zvárania tiež ponúka funkciu čistenia zvarov, čo rozširuje možnosti jeho použitia, prináša priame úspory a zvyšuje efektivitu vašej práce.

  • Vyžiadať cenovú ponuku

  • text

    Vami poskytnuté údaje spracúvame na základe čl.6 ods. 1 písm. b) NARIADENIA EURÓPSKEHO PARALAMENTU A RADY (EÚ) 2016/679 z 27. apríla 2016 o ochrane fyzických osôb. Bližšie informácie o spracúvaní osobných údajov nájdete TU.

  • Toto pole je pre validačné účely a mal by zostať nezmenený.

Zdieľaj článok na: