Konštruktéri spoločnosti Kemppi si vždy dali záležať na tom, aby výkon, kvalitu a ergonómiu spojili do jedinečného funkčného celku. Trieda FastMig nie je výnimkou. Dokazuje to aj 3. generácia týchto výkonných priemyselných MIG zváracích zdrojov. Nesie označenie X5 FastMig a nedávnom bola doplnená o pulznú verziu zváracieho zdroja.

X5 FastMig Pulse predstavuje unikátne riešenie pre náročné MIG/MAG zváracie aplikácie, pričom umožňuje zváranie aj procesmi MMA a TIG. Využiť ho môžete aj pre drážkovanie uhlíkovou elektródou. Nový multiprocesový X5 FastMig Pulse je oveľa viac, než len skvelý zvárací zdroj.

Zostavte si zvárací systém, ktorý presne vyhovuje vašim potrebám

X5 FastMig Pulse je modulárny systém so širokým príslušenstvom. Môžete si ho nakonfigurovať podľa preferencií a v prípade potreby zostavu kedykoľvek v budúcnosti modifikovať tak, aby vždy spĺňal aktuálne požiadavky vašej zváracej výroby. Modulárnosť systému šetrí čas a náklady spojené s prechodom na iný model.

Srdcom systému je invertorový zvárací zdroj, ktorého zvárací výkon môže byť 400 alebo 500 A. Kombinovať ho možno s podávačmi drôtu pre 300 mm cievku a to v prevedení štandard alebo HD. Model HD je určený pre použitie v náročných podmienkach. Má robustnejšie telo, vkladanie cievky je riešené zboku a je vybavený LED pracovnými svetlami. V prípade potreby je možné podávač zavesiť na rameno, alebo použiť samostatný vozík pre oddelený podávač uľahčujúci jeho presun po pracovisku.

Zváracie horáky Kemppi Flexlite GX sú vybavené flexibilnými káblovými zväzkami a kĺbová ochrana káblov pred rukoväťou znižuje zaťaženie zápästia ruky zvárača. Inovatívna štruktúra krku zlepšuje účinnosť chladenia jeho dielov, čo vedie k predĺženiu životnosti spotrebného materiálu. S diaľkovým ovládaním GXR10, ktoré je integrované do zváracieho horáka, upravíte zváracie parametre priamo z miesta zvárania.

Ak zvárate veľké či komplikované zváracie zostavy bude dosah horáku na miesto zvaru jedným z kľúčových kritérií pri výbere zváracieho zdroja. Jednoduchým a efektívnym riešením je použitie špeciálneho medzipodávača drôtu SuperSnake GTX, ktorý dokáže zaistiť podávanie do vzdialenosti až 30 m od zariadenia. Ušetrí vám čas a energiu pri aplikáciách, ktoré vyžadujú časté presúvanie zváračky. Vďaka jeho kompaktnému prevedeniu medzipodávača sa dostanete aj do tých najužších miest.

Nastavte ideálne zváracie parametre rýchlo a jednoducho

Nastavenie zváracieho zdroja nebolo nikdy jednoduchšie. Funkcia Weld Assist vás prevedie celým nastavením, ktoré zvládnete spraviť až o 60% rýchlejšie ako pri štandardnom type zváracieho zdroja. Stačí ak zadáte typ zvarového spoja, polohu zvárania, hrúbku materiálu a môžete zvárať. Parametre odporúčané funkciou Weld Assist možno upraviť aj manuálne podľa individuálnych preferencií.

Automatická kalibrácia sa postará o to, aby zobrazené napätie na displeji zváracieho zdroja bolo zhodné s reálnym napätím vo zváracom oblúku. Touto funkciou sú štandarde vybavené všetky zváracie zdroje X5 FastMig, aby ste mali vždy istotu, že reálne parametre presne súhlasia s navolenými. Dodržiavanie nastavenia podľa WPS je bez kompromisov.

Získajte dokonalý prehľad o zváracej výrobe

Viete presne povedať ako sú využívané vaše zváracie zdroje? Koľko hodín reálne zvárali? Aká bola spotreba elektrickej energie, zváracieho drôtu a akými parametrami bolo zvárané? WeldEye ArcVision je riešenie v zmysle Industry 4.0, ktoré vám poskytne viac ako dokonalý prehľad o vašej zváracej výrobe. Zváracie zdroje X5 FastMig s podávačmi APC sú vybavené bezdrôtovou konektivitou a sú schopné priamo odosielať a prijímať dáta z cloudovej služby WeldEye ArcVision. Údaje sa zo všetkých pripojených zváracích zdrojov prenášajú a ukladajú do služby WeldEye ArcVision, kde sa automaticky vizualizujú do prehľadných tabuliek a grafov. Užívateľ pristupuje do systému prostredníctvom webového prehliadača na počítači alebo cez aplikáciu v mobilnom zariadení. Pri zakúpení nového zváracieho zdroja získavate skúšobnú licenciu ArcVision na tri mesiace zadarmo.

Digitálne WPS posunú riadenie kvality na vyššiu úroveň

Služba WeldEye ponúka je aj modul pre vytváranie a správu digitálnych WPS. Tie jednoducho vytvoríte pomocou nástroja vo vašom počítači. Po uložení v cloudovej databáze sú vaše dWPS dostupné na všetkých zváracích zdrojoch pripojených do systému. Načítanie dWPS do zváracieho zdroja umožní jej detailné zobrazenie a vytvorenie zváracieho programu s parametrami predpísanými v dWPS. V prípade odchýlky od parametrov je zvárač upozornený hlásením na displeji zváracieho zdroja.

Hravo zvládajte aj tie najnáročnejšie aplikácie

X5 FastMig dostal do vienka silné softvérové vybavenie v podobe procesov MAX. Tie modifikujú horenie zváracieho oblúka podľa jedinečného algoritmu na základe údajov snímaných v reálnom čase priamo na zváracom horáku.

Ak zvárate oceľové alebo nerezové plechy s hrúbkou do 3 mm určite využijete proces MAX Cool, vďaka ktorému môžete znížiť tepelný príkon do zvaru až o 32% v porovnaním s pulzným či skratovým zváraním. Výrazne tak znížite nežiadúce deformácie a napätie vo zvarových spojoch.
Vďaka MAX Position bude zváranie na stúpačku hračka. Tento proces je špeciálne určený pre aplikácie zvárania v polohe PF. Je ideálny pre výplňové aj krycie vrstvy pri zváraní ocele, nehrdzavejúcej ocele ale aj hliníku.

Ak je pre vás kľúčovým aspektom produktivita no zároveň požadujete zachovanie vysokej kvality zvarov bude MAX Speed ideálnym procesom pre vás. Tento softvérový zvárací proces fungujúci v oblasti sprchového horenia zváracieho oblúka umožňuje zvýšenie rýchlosti zvárania až o 70% v porovnaní s tradičným pulzným alebo sprchovým zváracím procesom. Jeho doménou sú najmä mechanizované aplikácie.

Nové procesy MAX dopĺňajú dobre známe softvérové produkty WISE a spoločne tvoria ucelenú softvérovú ponuku.

Vyvinutý so zváračmi

Systém X5 FastMig bol vyvinutý v spolupráci so zváračmi, čo z neho robí ideálneho partnera pre akúkoľvek zváraciu úlohu. Bez ohľadu na to, aká je vaša zváracia aplikácia, X5 FastMig je tou správnou voľbou, keď je vaším cieľom zvýšiť produktivitu a čas horenia oblúka bez toho, aby ste museli robiť kompromisy v oblasti kvality, komfortu zvárania a bezpečnosti.

Video

Zdieľaj článok na: