Zvárací horák je jedným z najdôležitejších prvkov každej zváracej zostavy. Jedná sa o základný nástroj zvárača. Kladú sa naň vysoké nároky z hľadiska ergonómie, odolnosti, životnosti spotrebných dielov či údržby. Neustále sa snažíme naše produkty inovovať. Hľadať riešenia, ktoré vám uľahčia prácu, zvýšia nielen bezpečnosť, ale aj kvalitu práce. Nové zváracie MIG/MAG zváracie horáky Flexlite GXe prichádzajú s viac ako 200 inováciami a vylepšeniami.

Na základe testov v reálnej výrobe a úzkej spolupráci s profesionálnymi zváračmi sme vyvinuli novú konštrukciu zváracie horáka. Vyznačuje sa vyššou odolnosťou, lepšími zváracími charakteristikami a optimálnym vyvážením. Nové konštrukčné prvky zváracích horákov Flexlite GXe zabezpečujú vysokú odolnosť pred prachom a vlhkosťou. Užšia rukoväť horáka je pohodlnejšia pri držaní a presné vyváženie znižuje zaťaženie ruky zvárača počas pracovného dňa.

K výrazným zmenám došlo v oblasti chladenia zváracieho horáka. Vodou chladený krk je vybavený novou keramickou izoláciou a má vylepšený prietok vody, pričom chladiaci obvod vedie až ku kontaktnej špičke. Z lepším chladením dokážeme predĺžiť životnosť spotrebného materiálu.

Plynom chladené telá vykazujú oproti svojim predchodcom vyššiu životnosť a sú vybavené novým mechanizmom otáčania.  Optimalizované boli aj uhly ohybu krku a vedenia drôtu, aby sa znížili rušivé vplyvy pri podávaní drôtu a tým sa ešte viac stabilizovalo horenie oblúka a dosiahlo vysoko precízne zváranie.

Aby ste svoj horák MIG/MAG využili naplno, musíte mať k nemu aj to správne príslušenstvo. K dispozícii máte nový analógový diaľkový ovládač alebo digitálny diaľkový ovládač s displejom, ktorý je určený pre horáky GXe vyššej kategórie K8. Horáky tejto kategórie sú štandardne vybavené LED pracovným svetlom, na ktoré nedáte dopustiť najmä pri horších svetelných podmienkach na pracovisku.

Absolútnou novinkou je ochranný kryt z telu odolného materiálu. Jeho účelom je chrániť ruku zvárača pri zváraní vysokými ampérmi. Tento ochranný kryt môžete pripojiť na každý zvárací horák modelovej rady GXe.

Flexlite GXe

Flexlite GXe je spoľahlivý, vysokokvalitný rad MIG/MAG horákov s optimalizovanou ergonómiou a vynikajúcim zváracím výkonom. Vylepšená konštrukcia umožňuje dlhšiu životnosť horáka aj spotrebných dielov.

Zdieľaj článok na: