Prémiová úroveň ochrany a komfortu

Respiračné systémy pre zváračov Gamma GTH3

Nová rodina zváracích masiek Kemppi Gamma zahŕňa viacero modelov, ktoré sa vyznačujú vysokou úrovňou ochrany a komfortu. K dispozícii sú nielen štandardné modely zváracích masiek s pevným alebo samostmievacím filtrom, ale aj modely vybavené s filtračnými jednotkami, pre zaistenie maximálnej ochrany zvárača pri zváraní. Produktový rad Kemppi Gamma GTH3 kombinuje pohodlie s najvyššou úrovňou ochrany dýchania. Zváracie kukly GAMMA v spojení s filtračnými zariadeniami PFU 210e dosahujú najvyššiu úroveň ochrany dýchacích ciest podľa európskej klasifikácie TIL. Do vnútra masky nevpustia až 99,8% plynných a pevných častíc obsiahnutých vo vzduchu, čím sa zaraďujú do najvyššej kategórie TH3. S novým produktovým radom Gamma GTH3 prináša Kemppi zváračom komfortné a bezpečné riešenie aj pre tie najnáročnejšie výrobné podmienky.

Chorobám z povolania je možné predchádzať

Zvárači sú každodenne vystavení pracovnému prostrediu, ktoré pre nich predstavuje vážne zdravotné riziko. Zo strany zamestnávateľa to vyžaduje prijatie vhodných opatrení pre zaistenie bezpečnosti a ochrany pri práci. Medzinárodná agentúra pre výskum rakoviny (IARC), špecializovaná onkologická agentúra Svetovej zdravotníckej organizácie, zmenila v roku 2017 klasifikáciu splodín vznikajúcich pri zváraní. Pôvodné zaradenie do skupiny B2, teda potencionálne karcinogénne látky, bolo zmenené na zaradenie na karcinogény skupiny 1. To ešte viac podtrhuje nutnosť používania osobných ochranných prostriedkov vo zváracej výrobe.

Zváracie masky Gamma s filtračnými jednotkami boli vyvinuté tak, aby chránili zváračov kompletne pred všetkými plynnými ako aj pevnými časticami, ktoré môžu spôsobovať ochorenia dýchacej sústavy.

Respiračné systémy Gamma GTH3 nevpustia do vnútra 99,8% nečistôt nachádzajúcich sa vo vzduchu, vďaka čomu je dýchanie počas zvárania oveľa bezpečnejšie, ako bolo kedykoľvek predtým. Zváracie masky Gamma GTH3 s filtračnými jednotkami poskytujú najlepší pomer pohodlia a bezpečnosti k cene zriadenia zo všetkých porovnateľných systémov dostupných na trhu.

Pretlak uľahčuje dýchanie

Kemppi Gamma GTH3 poskytujú nepretržité prúdenie čistého a chladného vzduchu do priezoru a čelného tesnenia. Pretlak vytvorený v prilbe má dvojitý účinok: uľahčuje dýchanie a zároveň zaisťuje dokonalé prispôsobenie prilby rôznym veľkostiam a tvarom hlavy, a to dokonca aj v prípade, ak zvárač nosí bradu.

K dispozícii sú dve riešenia na dodávku vzduchu. Prvou možnosťou je dodávanie vzduchu prostredníctvom batériou napájanej filtračnej jednotky PFU 210e, ktorá ponúka užívateľom maximálnu mobilitu. Pre stacionárne aplikácie existuje riešenie s regulačným ventilom, ktoré umožňujú dodávanie vzduchu na dýchanie z lokálnych rozvodov stlačeného vzduchu, pokiaľ tento rozvod spĺňa normu EN 12021.

Praktické riešenia, komfort a bezpečnosť

Pri navrhovaní Kemppi Gamma GTH3 sa myslelo v prvom rade na užívateľa. Dôraz sa kládol na bezpečnosť a komfort pri práci. Optimálny výhľad zaručuje priezor, ktorého polohu je možné presne nastaviť na líniu očí prostredníctvom jeho osovej regulácie. Túto vlastnosť oceníte najmä pri zváraní v polohách. Spínač GapView zas otvorí zvárací priezor na 15 mm a vytvorí optimálnu štrbinu pod zváracím filtrom pre pohodlnejšiu orientáciu pri práci. Brúsiaci priezor ponúka až 170° široký výhľad. Vďaka čomu sú prípravné a dokončovacie operácie nielen ľahšie, ale aj bezpečnejšie. Zvárač má zo zváracej masky dokonalý výhľad. Najvyšší model v tomto produktovom rade – Gamma GTH3 XFA je navyše vybavený LED svetlami s výkonom 70 lm. Práca pri horších svetelných podmienkach je s týmto modelom jednoduchšia, efektívnejšia a v neposlednom rade aj bezpečnejšia.

K dispozícii je viacero typov samostmievacích alebo pevných zváracích filtrov, aby bolo možné celú zostavu nakonfigurovať podľa želania zákazníka. Najvyšší rad samostmievacích filtrov, ktorý nesie označenie XA 74, umožňuje nastaviť tmavosť na stupne 5, 8, 9-13 ako aj 14 a 15. Nastavenie je možné priamo z ovládania, ktoré sa nachádza na vonkajšej strane zváracej masky. Filter XA 74, s veľkosťou priezoru až 102 x 74 mm, využíva technológiu LiFE+ Color pre verné zobrazenie farieb a lepšiu viditeľnosť, čo umožňuje prácu s vyššou presnosťou.

Filtračné jednotky PFU 210e sú napájané Li-ion batériami. Tie ponúkajú nielen rýchle nabíjanie, ale aj veľkú výdrž. K dispozícii sú dva batériové sety. Štandardný batériový set zaistí energiu maximálne na 8 hodín prevádzky filtračnej jednotky. Výkonnejší batériový set ponúka až 14 hodinovú prevádzku, pri optimálnych podmienkach a štandardnom zaťažení.

Hlavový kríž je možné nastaviť tak, aby presne sadol na obvod hlavy zvárača. Zároveň sa upravuje aj vzdialenosť zváracej masky od tváre, aby bolo možné dosiahnuť optimálne nastavenie pre pohodlné celodenné nosenie zváracej masky.

Splnenie najvyšších štandardov vo svojej kategórii

Zváracie masky Gamma GTH3 sú navrhnuté pre použitie pri aplikáciách oblúkového zvárania, rezania, brúsenia a drážkovania. Okrem vysokej úrovne ochrany dýchacej sústavy poskytujú aj výnimočný výhľad pre zaistenie vysokej bezpečnosti pri práci.

V prostredí charakterizovanom rýchlym technickým pokrokom a novými možnosťami musia osobné ochranné prostriedky spĺňať aj nové požiadavky na bezpečnosť a ochranu zdravia. Nové batériou poháňané modely Gamma GTH3 vykazujú vysokú úroveň ochrany s iba 0,2% prienikom častíc do vnútra masky, čo predstavuje oproti modelom TH2 s 2% prienikom výrazný posun vpred. Zároveň to dokazuje zo strany produktového radu Gamma splnenie tých najvyšších štandardov vo svojej kategórii.

Zdieľaj článok na: