Presné a rýchle riadenie zváracieho procesu, ergonómia, dizajn, úžitkové vlastnosti. Aj ten najmenší detail môže prispieť k zvýšeniu produktivity a kvality zvárania, ako aj k uľahčeniu a zlepšeniu bezpečnosti práce zváračov. Len neustálym zdokonaľovaním a zvyšovaním nárokov sa posúvame ďalej. Fínska spoločnosť Kemppi patrí k tradičným lídrom v oblasti vývoja inovatívnych zváracích technológií. Dôkazom toho je aj Kemppi Master M – najnovší prírastok do rodiny kompaktných profesionálnych zváracích zdrojov.

Nová trieda kompaktných zváracích zdrojov

Master M je prémiový MIG/MAG zvárací zdroj, ktorý sa hodí takmer do každej dielne, montážnej či výrobnej prevádzky. So zváracím výkonom 350 A pri 40% zaťažovateli si môže merať sily s oveľa väčšími a ťažšími súpermi, pričom jeho nové dokonale vyladené softvérové zváracie procesy a funkcie prinášajú neporovnateľné výhody v oblastiach kvality a produktivity.

Keďže Master M je multiprocesová zváračka, umožňuje okrem metódy MIG/MAG aj zváranie metódou MMA a TIG so skratovým zapálením oblúka. Už základný model s označením 353 ponúka nielen manuálne, ale aj synergické 1-MIG nastavenie zváracích parametrov. Vlastné parametre si môže zvárač uložiť do šiestich pamäťových kanálov. S funkciou PowerLogic potom môže jednoducho prepínať medzi pamäťovými kanálmi rýchlym stlačením spúšte horáka bez prerušenia zvárania.

Oproti základnej verzii sú modely Master M 355 a 358 schopné zvárať aj v pulznom režime a v režime zvárania dvojitým pulzom. Funkcia WiseFusion pre optimalizovanie zvárania s krátkym koncentrovaným oblúkom sa s týmito modelmi dodáva ako štandardné softvérové vybavenie a prináša výhody v podobe menšieho vneseného tepla a vyššej rýchlosti zvárania.

Softvérové procesy MAX zvyšujú efektivitu a kvalitu zvárania

Kemppi Master M je prvým zváracím zdrojom, pre ktorý sú dostupné nové softvérové procesy MAX. Ich nasadenie umožňuje zvládať aj náročné zváracie aplikácie a dosiahnuť ambiciózne ciele v oblasti efektivity a kvality práce.

Proces MAX Speed zvyšuje rýchlosť zvárania až o 70 % v porovnaní s tradičným pulzným alebo sprchovým zváracím procesom. Proces MAX Position poskytuje lepšiu kontrolu a istotu pri zváraní v polohách. Pomáha skrotiť pôsobenie gravitácie na roztavený zvarový kúpeľ. MAX Cool znižuje tepelný príkon do zvaru až o 32 %, čím zlepšuje kontrolu tam, kde príliš vysoké teploty negatívne ovplyvňujú stabilitu zvarového kúpeľa a spôsobujú veľkú deformáciu spoja.

Praktický dizajn, široké príslušenstvo a odolnosť aj v náročných podmienkach

Vďaka nízkej váhe, kompaktnej veľkosti a vysokému výkonu sú zváracie zdroje Master M ideálne pre použitie tak v dielni, ako i na stavbe. Odolnosť v náročných podmienkach zaisťuje telo zo vstrekovaného vystuženého plastu, schopného absorbovať nárazy. Neuškodí mu ani tvrdšie zaobchádzanie pri každodennej práci. Ak pracujete na miestach s nedostatkom svetla, určite oceníte LED svetlá zabudované do prednej masky zváracieho zdroja. Osvetlené je aj vnútro podávača drôtu, dokonca i mierka kontroly hladiny chladiacej kvapaliny v nádržke chladiacej jednotky.

Zváraciu zostavu ideálne dopĺňajú ergonomicky riešené zváracie horáky Kemppi Flexlite GX. Zváranie na ťažko dostupných a vzdialených miestach je vždy výzvou. Riešením je použitie medzipodávača SuperSnake GTX, ktorý rozširuje dosah štandardných zváracích MIG horákov s EURO koncovkou a poskytuje jednoduché a efektívne riešenie podávania pre rôzne zváracie drôty na veľké vzdialenosti. Pri vyššom zaťažení zváracieho zdroja rozhodne využijete vodnú chladiacu jednotku Master M Cooler. Po umiestnení na transportný vozík je presun celého zariadenia po pracovisku ľahký a jednoduchý.

Počas navrhovania zváracieho zdroja Master M bolo myslené na každý detail, pričom celý jeho vývoj prebiehal v spolupráci s profesionálnymi zváračmi. Aj vďaka tomu sa podarilo vytvoriť unikátny kompaktný zvárací zdroj posúvajúci možnosti MIG zvárania, ktorý je zároveň spoľahlivým pomocníkom aj pri náročných zváracích aplikáciách.

Video

Zdieľaj článok na: