Presné a rýchle riadenie zváracieho procesu, ergonómia, dizajn, úžitkové vlastnosti. Aj ten najmenší detail môže prispieť k zvýšeniu produktivity a kvality zvárania, ako aj k uľahčeniu a zlepšeniu bezpečnosti práce zváračov. Len neustálym zdokonaľovaním a zvyšovaním nárokov sa posúvame ďalej. Fínska spoločnosť Kemppi patrí k tradičným lídrom v oblasti vývoja inovatívnych zváracích technológií. Dôkazom toho je aj Kemppi MasterMig – najnovší prírastok do rodiny kompaktných profesionálnych zváracích zdrojov.

Nová trieda kompaktných zváracích zdrojov

MasterMig je prémiový MIG/MAG zvárací zdroj, ktorý sa hodí takmer do každej dielne, montážnej či výrobnej prevádzky. So zváracím výkonom 350 A pri 40% zaťažovateli si môže merať sily s oveľa väčšími a ťažšími súpermi, pričom jeho nové dokonale vyladené softvérové zváracie procesy a funkcie prinášajú neporovnateľné výhody v oblastiach kvality a produktivity.

Keďže MasterMig je multiprocesová zváračka, umožňuje okrem metódy MIG/MAG aj zváranie metódou MMA a TIG so skratovým zapálením oblúka. Už základný model s označením 353 ponúka nielen manuálne, ale aj synergické 1-MIG nastavenie zváracích parametrov. Vlastné parametre si môže zvárač uložiť do šiestich pamäťových kanálov. S funkciou PowerLogic potom môže jednoducho prepínať medzi pamäťovými kanálmi rýchlym stlačením spúšte horáka bez prerušenia zvárania.

Oproti základnej verzii sú modely MasterMig 355 a 358 schopné zvárať aj v pulznom režime a v režime zvárania dvojitým pulzom. Funkcia WiseFusion pre optimalizovanie zvárania s krátkym koncentrovaným oblúkom sa s týmito modelmi dodáva ako štandardné softvérové vybavenie a prináša výhody v podobe menšieho vneseného tepla a vyššej rýchlosti zvárania.

Softvérové procesy MAX zvyšujú efektivitu a kvalitu zvárania

Kemppi MasterMig je prvým zváracím zdrojom, pre ktorý sú dostupné nové softvérové procesy MAX. Ich nasadenie umožňuje zvládať aj náročné zváracie aplikácie a dosiahnuť ambiciózne ciele v oblasti efektivity a kvality práce.

Proces MAX Speed zvyšuje rýchlosť zvárania až o 70 % v porovnaní s tradičným pulzným alebo sprchovým zváracím procesom. Proces MAX Position poskytuje lepšiu kontrolu a istotu pri zváraní v polohách. Pomáha skrotiť pôsobenie gravitácie na roztavený zvarový kúpeľ. MAX Cool znižuje tepelný príkon do zvaru až o 32 %, čím zlepšuje kontrolu tam, kde príliš vysoké teploty negatívne ovplyvňujú stabilitu zvarového kúpeľa a spôsobujú veľkú deformáciu spoja.

Praktický dizajn, široké príslušenstvo a odolnosť aj v náročných podmienkach

Vďaka nízkej váhe, kompaktnej veľkosti a vysokému výkonu sú zváracie zdroje MasterMig ideálne pre použitie tak v dielni, ako i na stavbe. Odolnosť v náročných podmienkach zaisťuje telo zo vstrekovaného vystuženého plastu, schopného absorbovať nárazy. Neuškodí mu ani tvrdšie zaobchádzanie pri každodennej práci. Ak pracujete na miestach s nedostatkom svetla, určite oceníte LED svetlá zabudované do prednej masky zváracieho zdroja. Osvetlené je aj vnútro podávača drôtu, dokonca i mierka kontroly hladiny chladiacej kvapaliny v nádržke chladiacej jednotky.

Zváraciu zostavu ideálne dopĺňajú ergonomicky riešené zváracie horáky Kemppi Flexlite GX. Zváranie na ťažko dostupných a vzdialených miestach je vždy výzvou. Riešením je použitie medzipodávača SuperSnake GTX, ktorý rozširuje dosah štandardných zváracích MIG horákov s EURO koncovkou a poskytuje jednoduché a efektívne riešenie podávania pre rôzne zváracie drôty na veľké vzdialenosti. Pri vyššom zaťažení zváracieho zdroja rozhodne využijete vodnú chladiacu jednotku MasterMig Cooler. Po umiestnení na transportný vozík je presun celého zariadenia po pracovisku ľahký a jednoduchý.

Počas navrhovania zváracieho zdroja MasterMig bolo myslené na každý detail, pričom celý jeho vývoj prebiehal v spolupráci s profesionálnymi zváračmi. Aj vďaka tomu sa podarilo vytvoriť unikátny kompaktný zvárací zdroj posúvajúci možnosti MIG zvárania, ktorý je zároveň spoľahlivým pomocníkom aj pri náročných zváracích aplikáciách.

Video

Zdieľaj článok na: