Majster v TIG zváraní

Nová generácia zváracích zdrojov MasterTig

Zváracie zdroje radu MasterTig sú profesionálnym zváračom dobre známe a dlhodobo patria k tomu najlepšiemu, čo môže trh s TIG zváracími zdrojmi ponúknuť. Spoločnosť Kemppi predstavila nedávno nové modely zváracích zdrojov MasterTig, ktoré nadväzujú na úspechy svojich predchodcov. Sú určené pre zváranie metódou TIG jednosmerným aj striedavým prúdom, ako aj na zváranie metódou MMA. Nové zdroje MasterTig boli vyvinuté úplne odznova a prinášajú mnoho vylepšení a funkcií, ktoré zvyšujú ich odolnosť, uľahčujú prácu, zvyšujú kvalitu a efektivitu zvárania. K dispozícii sú modely s výkonom 230, 300 a 400 A.

Odolnosť aj pri práci v najťažších podmienkach

Nový MasterTig je navrhnutý a skonštruovaný zo silných recyklovateľných plastov, absorbujúcich energiu pri náraze. Vnútro zváracieho zdroja bolo navyše zosilnené špeciálnymi nárazovými mostíkmi chrániacimi jeho komponenty pred nárazmi, ktorým môže byť vystavený pri každodennej prevádzke.

Navrhnutý pre Vás

Pri projektovaní zdrojov MasterTig bol kladený veľký dôraz na kvalitu, funkčnosť, úžitkové vlastnosti a ovládanie s ohľadom na bežného zvárača. Samotný produkt však vôbec nie je bežný. Vďaka modulárnemu dizajnu si môžete vytvoriť vlastnú konfiguráciu zariadenia, ktorá dokonale vyhovuje vašim potrebám. Máte na výber z viacerých výkonových modelov, ovládacích panelov, diaľkových ovládaní a transportných vozíkov.

MasterTig ponúka 99 pamäťových kanálov pre každý zvárací proces. V prípade potreby je možné nastavenia kopírovať, vymazávať a aktualizovať. To všetko sa dá urobiť rýchlo a ľahko.

Do systému zariadenia si môžete dokonca nahrať svoj obľúbený obrázok a prispôsobiť si tak šetrič obrazovky na ovládacom paneli vášho zváracieho zdroja.

Weld Assist Vás navedie k produktívnejšiemu zváraniu

Nastavenie optimálnych parametrov zvárania môže byť problematickou úlohou najmä pre začínajúcich zváračov. Aby sme prácu zjednodušili všetkým zváračom, a urýchlili konfiguráciu zariadenia, vybavili sme nové zváracie zdroje MasterTig prehľadným užívateľským rozhraním. Na LCD ovládacom paneli je dostupná aj funkcia zváracieho asistenta – Weld Assist.

Ak je teda váš MasterTig vybavený 7-palcovým farebným ovládacím panelom, nemusíte sa vôbec obávať správneho nastavenia parametrov. Stačí spustiť funkciu zváracieho asistenta a postupovať podľa jednoduchých krokov na obrazovke. Zvoľte materiál, hrúbku, typ spoja, polohu zvárania a funkcia Weld Assist vyberie najlepšie parametre pre konkrétnu zváraciu aplikáciu. Na obrazovke sa zobrazia aj odporúčania týkajúce sa priemeru volfrámovej elektródy, prídavného materiálu, prietoku plynu, prípravy zvarových plôch, profile zvaru a rýchlosti zvárania.

Weld Assist pomáha začiatočníkom aj skúseným zváračom zvoliť si optimálne parametre, ktoré zaručujú dosiahnutie najvyššej kvality a efektivity zvárania. Využitie a výrazné uľahčenie práce prináša aj zváracím technológom pri vytváraní pWPS.

MasterTig - objavte WeldAssist

Weld Assit vám pômže rýchlo a jednoducho nastaviť vhodné zváracie parametre.

Funkcie pre efektívnejšie TIG zváranie

MasterTig ponúka množstvo technologicky pokročilých funkcií pre zlepšenie zvárania metódou TIG.

MicroTack je funkcia rýchleho a presného stehovania jednosmerným aj striedavým prúdom s minimálnym tepelným príkonom a ovplyvnením základného materiálu. Je určená na opakované stehovanie tenkých plechov, pri ktorom sa kladie veľký dôraz na uniformnosť a vzhľad spoja.

Funkcia dvojitého pulzu využíva striedanie pulzných cyklov. Zvyšuje rýchlosť zvárania o 30% a zároveň znižuje množstvo vneseného tepla do zvaru až o 20%. Funkcia dvojitého impulzu prináša zníženie deformácií základného materiálu a nákladov na zváranie. Je použiteľná pre manuálne aj mechanizované jednosmerným prúdom, pričom zaručuje dokonalý vzhľad a kvalitu zvarového spoja.

MasterTig ponúka aj režim tichého zvárania striedavým prúdom, ktorý sa nazýva Optima AC. Ten kombinuje to najlepšie z tradičného sínusového a obdĺžnikového priebehu zváracieho prúdu, čím umožňuje dosiahnuť až 20% zníženie hladiny hluku pri AC TIG zváraní. Vy sa tak môžete pokojne sústrediť na kvalitu zvárania a splnenie vašej zváracej úlohy.

iTEC je moderná technológia, ktorá umožňuje regulovať energiu, ktorá sa využíva pri zapálení zváracieho oblúka. Využitie nachádza napríklad pri práci s dlhými zváracími horákmi, pri precíznom zváraní tenkých materiálov, alebo pri aplikáciách zvárania s nízkymi prúdmi.

Optima AC je modifikovaný AC TIG zvárací prúd, ktorý kombinuje to najlepšie z tradičných sínusových a obdĺžnikových priebehov prúdu, pričom pridáva ešte trochu mágie pre dosiahnutie optimálneho AC zvárania. V závislosti od aplikácie si môžete zvoliť sínusový, obdĺžnikový alebo optimalizovaný priebeh – Optima AC.

Nové horáky Flexlite

Celý modelový rad Flexlite TX je vybavený vysoko flexibilnými káblami a koženým ochranným obalom pri rukoväti. Všetky tieto prvky robia z Flexlite TX maximálne komfortné, praktické a odolné zváracie horáky.

Okrem klasických keramických dýz sú k dispozícii aj sklenené dýzy, ktoré zlepšujú zváračovi výhľad a uľahčujú kontrolu nad zvarovým kúpeľom pri náročných aplikáciách. Plynové dýzy Kemppi sú vybavené sitkami, ktoré výrazne vylepšujú laminárne prúdenie ochranného plynu a zlepšujú ochranu zvarového spoja. K dispozícii je aj predĺženie spínača, ktoré umožňuje jeho presnejšie a pohodlnejšie ovládanie pri držaní horáku v blízkosti jeho hlavy.

Horáky Flexlite ponúkajú užívateľom nízku hmotnosť, vynikajúce vyváženie a minimálne zaťaženie zápästia. Samozrejmosťou sú vynikajúce technické parametre a vysoká životnosť spotrebného materiálu.

Posúvame TIG zváranie na vyššiu úroveň

Nové zváracie zdroje MasterTig spolu s horákmi Flexlite TX posúvajú TIG zváranie na vyššiu úroveň. Otvárajú nové možnosti pre zvýšenie kvality a efektivity zvárania, avšak v neposlednom rade výrazne uľahčujú a zjednodušujú prácu profesionálnych zváračom.

Zdieľaj článok na: