Aký je váš najdôležitejší nástroj? Nie je to kľúč ani skrutkovač – sú to vaše ruky! Vaše ruky sú všestranné, presné a prispôsobivé. Dokážu takmer všetko, ale sú aj zraniteľné.

Tri veci, ktoré treba zvážiť pred kúpou zváračských rukavíc: 

1. Dokonale poznajte svoje potreby

Vaše ruky sú kľúčom k tomu, aby ste moli vytvárať vysokokvalitné zvary. Je to váš najdôležitejší nástroj a výsledok zvárania závisí vo veľkej miere od ich obratnosti a citlivosti, no zároveň musia byť dobre chránené. Na používaní vhodných zváračských rukavíc naozaj záleží.

Vyváženie hrúbky a ochrany

Zváračské rukavice by mali byť čo najtenšie a zároveň poskytovať plnú ochranu. Je to krehká rovnováha, ktorá priamo súvisí s používanou metódou zvárania. Spoľahlivý výrobca si dáva záležať na tom, aby to správne vyvážil tieto faktory v každom jednom modeli rukavíc v svojom sortimente.

Na úlohy, pri ktorých je najdôležitejšou vlastnosťou zachovanie citlivosti, sú určené zváračské rukavice Kemppi Pro TIG. Sú to celokožené zváračské rukavice bez podšívky s hrúbkou materiálu 0,8 – 0,9 mm na dlani. Keď sa však úroveň tepla zvýši, musíte siahnuť po zváračských rukaviciach Kemppi Pro MIG. Tie vyvažujú zachovanie obratnosti a vysokej ochrany vďaka 4 mm polstrovanej dlani a silnému vláknu na vrchnej strane ruky.

Rukavice šité na mieru pre danú aplikáciu

Váš dodávateľ rukavíc by mal byť zároveň aj odborníkom na zváranie. Ak má znalosti o zváraní, ponúkne vám viacero typov rukavíc pre rôzne účely a aplikácie.

Spoločnosť Kemppi ponúka krátke rukavice pre výrobcov na základné dielenské úlohy, zváračské rukavice TIG s maximálnou citlivosťou v prstoch, čiastočne izolované zváračské rukavice MIG na ochranu pred teplom aj so zachovanou obratnosťou a plne izolované zváračské rukavice MAG/TACK na zváranie pri vysokých parametroch a teplotách.

Všetky štyri typy rukavíc sú k dispozícii v prémiovom rade PRO, ako aj v základnom rade CRAFT.

2. Uprednostnite kvalitu a trvanlivosť

Dobré zváračské rukavice sú tie, o ktorých ani neviete, že ich máte na rukách. Zváračská rukavica by nemala nikdy prekážať.

Rukavice sú predĺžením vašej ruky

Rukavice Kemppi sú špeciálne navrhnuté tak, aby ste na ne zabudli. Vďaka kombinácii materiálov a precíznemu dizajnu je zarovnanie prstov optimalizované tak, aby vás nerozptyľovali švy a vopred zakrivené prsty vám poskytnú „pocit pripravenosti na prácu“, keď sú nové, a zároveň znižujú únavu rúk počas dlhých pracovných dní.

Vytvorte si puto s rukavicami

Zváračské rukavice sú s vami každý pracovný deň počas celej zmeny. A keď vydržia dlho, používanie rovnakého páru sa stane súčasťou vašej rutiny. Nie je však jednoduché vyrobiť rukavice, ktoré vydržia. Veľmi záleží na zvolených materiáloch.  Spoločnosť Kemppi používa vysokokvalitnú kožu, aby maximalizovala trvanlivosť svojich zváračských rukavíc.

Životnosť rukavíc môže predĺžiť aj dizajn a dodatočná ochrana. Napríklad zváračská rukavica Kemppi Pro MIG má v spodnej časti dlane kus hovädzej štiepenky na zvýšenie odolnosti proti oderu. Zváračská rukavica Kemppi Pro MAG/TACK má dodatočnú ochranu kĺbov, ako aj zosilnenú kožu na kľúčových miestach rukavice.

Používanie dobre navrhnutých rukavíc uľahčuje zváranie.

3. Vsaďte na tú správnu značku

Ak je niekto výrobcom jedných z najlepších zváracích zdrojov a horákov na svete, je veľmi pravdepodobné, že aj rukavice rovnakej značky budú skvelé. Spoločnosť Kemppi je už viac ako 70 rokov priekopníkom v oblasti oblúkového zvárania a jej rukavice sú navrhnuté s ohľadom na jedinečné potreby zváračov. Zváračské rukavice Kemppi sú certifikované tak, aby spĺňali všetky platné medzinárodné bezpečnostné normy.

  • Vyžiadať cenovú ponuku

  • text

    Vami poskytnuté údaje spracúvame na základe čl.6 ods. 1 písm. b) NARIADENIA EURÓPSKEHO PARALAMENTU A RADY (EÚ) 2016/679 z 27. apríla 2016 o ochrane fyzických osôb. Bližšie informácie o spracúvaní osobných údajov nájdete TU.

  • Toto pole je pre validačné účely a mal by zostať nezmenený.

Zdieľaj článok na: