X5 FastMig

 

UNIVERZÁLNY MIG ZVÁRACÍ ZDROJ

 

PROSPEKT

CENOVÁ PONUKA

VÝNIMOČNÁ PRODUKTIVITA ZVÁRANIA

Prejdite na vyššiu úroveň zvárania ocele s novým zváracím systémom X5 FastMig. Tento priemyselným viacprocesový zvárací zdroj bol vyvinutý spoločnosťou Kemppi v spolupráci s profesionálnymi zváračmi. Podporuje zváranie metódami MIG/MAG, MMA a TIG. Systém X5 FastMig, postavený na energeticky úspornej invertorovej technológii, je k dispozícii v 400 A a 500 A výkonovej verzii. Touch Sense Ignition umožňuje spoľahlivé bezskratové zapaľovanie, ktoré v kombinácii so špeciálnymi procesmi Wise minimalizuje rozstrek a umožňuje vytvorenie vysokokvalitných zvarov.

 

X5 FastMig je vysokokvalitný profesionálny zvárací zdroj vyrobený vo Fínsku. Prehľadný a dobre čitateľný grafický displej je odolný voči nárazom. Jeho ovládanie je intuitívne a ľahko osvojiteľné, takže nastavenie zváracieho zdroja je rýchle a jednoduché. Dokonale vyvážené zváracie horáky Flexlite GX majú prepracovaný systém chladenia a ergonomický dizajn. Modulárne prevedenie zváracieho systému so širokou škálu príslušenstva prinášajú flexibilitu a efektívnosť do modernej zváracej výroby.

Univerzálny zvárací zdroj pre zváranie metódami MIG/MAG, MMA a TIG.

VYŠŠIA RÝCHLOSŤ A KVALITA ZVÁRANIA

 

Prekonajte výzvy spojené so zváraním ocele! Ušetrite čas a náklady spojené s opravami zvarov a dokončovacími prácami. Výsledkom precízneho zapaľovania a stabilného riadenia oblúka je zvýšenie rýchlosti zvárania a kvalitnejšie zvary s menším rozstrekom.

JEDNODUCHÁ OBSLUHA ZARIADENIA

 

Automatické nastavenie optimálnych zváracích parametrov je rýchle a jednoduché. Grafický TFT displej s veľkosťou 5,7 ”ocenia skúsení aj začínajúci zvárači.

MODULÁRNA KONFIGURÁCIA SYSTÉMU

 

X5 FastMig je možné bez problémov prispôsobiť rôznym zváracím aplikáciám a pracoviskám. Široká škála príslušenstva zlepšuje kvalitu zvarov, ergonómiu a zároveň zefektívňuje výrobný proces.

VYŠŠIA EFEKTIVITA A KVALITA

 PRESNÉ RIADENIE OBLÚKU

Precízne zapaľovanie a stabilné riadenie zváracieho oblúka umožňuje dosiahnuť so zdrojom X5 FastMig vysoko kvalitné zvary. Najnovšia technológia zapaľovania, Touch Sense Ignition, je súčasťou štandardnej výbavy všetkých dostupných modelov. Minimalizuje rozstrek a znižuje potrebu následnej úpravy zvaru. Reguláciu oblúka je možné ďalej optimalizovať softvérovými produktami Wise.

O 30% MENEJ ROZSTREKU

WiseSteel vylepšuje horenie oblúka v prechodovej oblasti prostredníctvom striedania skratového a sprchového prenosu. Pri skratovom prenose adaptívne zlepšuje stabilitu horenia oblúka a uľahčuje zváranie v polohách. V režime skratového prenosu vytvára mikropulzy a umožňuje výrazne zvýšiť rýchlosť zvárania.

O 25% RÝCHLEJŠIE ZVÁRANIE

WiseFusion vytvára veľmi úzky a energiu koncentrujúci oblúk, ktorý umožňuje zváranie výrazne vyššou rýchlosťou bez rizika vzniku zápalov. Zváranie s WiseFusion je až o 25% rýchlejšie ako bežné synergické 1-MIG a pulzné MIG zváranie. Funkcia taktiež uľahčuje riadenie zvarového kúpeľa pri zváraní v polohách. Adaptívna regulácia dĺžky oblúka eliminuje potrebu neustáleho dolaďovania parametrov.

ZVÁRANIE V ÚZKEJ MEDZERE

Zmenšenie uhla úkosu zvarovej medzery významne zvyšuje účinnosť a produktivitu zvárania oceľových konštrukcií. Riešenie spoločnosti Kemppi, Reduced Gap Technology (RGT), umožňuje spoľahlivé a efektívne zváranie v úzkej medzere bez potreby špeciálneho vybavenia až do hrúbky materiálu 30 mm. Pre zváranie RGT sa využíva funkcia WisePenetration+, ktorá zaisťuje konštantný prievar bez ohľadu na zmeny dĺžky výletu drôtu.

JEDNODUCHÁ OBSLUHA

Základy ovládania a nastavenia systému X5 FastMig si osvojíte do 10 minút. Tlačidlá a gombíky podávača drôtu sa dajú ovládať pohodlne aj keď máte na rukách hrubé zváracie rukavice. Jednoduché ovládanie a vynikajúce užívateľské vlastnosti vedú k zvýšeniu času horenia oblúka a zjednodušujú prácu zváračom.

SYNERGICKÉ NASTAVENIE

Grafický 5,7-palcový TFT displej prehľadne zobrazuje všetky potrebné informácie. Parametre zvárania sa nastavujú automaticky iba nastavením rýchlosti podávania drôtu. K dispozícii sú pamäťové kanály na prispôsobenie a uloženie vlastných nastavení. Okrem automatického nastavenia parametrov je k dispozícii aj manuálny panel s tradičným ovládaním pomocou dvoch gombíkov  avšak obmedzenými procesmi a funkciami zvárania.

FLEXIBILITA A MODULÁRNOSŤ

Široká škála príslušenstva X5 FastMig zahŕňa transportné jednotky, diaľkové ovládače a prepojovacie káble rôznych dĺžok. 4-kolesový vozík je vybavený sklopnou platňou, ktorá umožňuje bezpečné naloženie fľaše s ochranným plynom z úrovne podlahy bez nutnosti ďalšieho zdvíhania.

POHODLNÁ VÝMENA CIEVKY

Ergonomicky navrhnutý podávač drôtu s vkladaním cievok zhora šetrí miesto a zvyšuje bezpečnosť práce pri výmene cievok s drôtom. Môže byť tiež zavesený a otočený do viacerých rôznych uhlov pre ľahký prístup, a to aj pri duálnej zostave podávačov. Rukoväť vydrží aj dočasné zavesenie podávača pri presune zdvíhacími zariadeniami.

KOMFORT PRI ZVÁRANÍ

Zváracie horáky Flexlite GX sú vybavené flexibilnými káblovými zväzkami a ochranou káblov s guľkovými spojmi, ktoré znižujú zaťaženie zápästia. Inovatívny dizajn krku zvyšuje pohodlie pri zváraní a efektivitu chladenia, čo prispieva k predĺženiu životnosti spotrebného materiálu. Diaľkové ovládanie na horáku GXR10 umožňuje nastavenie parametrov z miesta zvárania.

TECHNICKÉ PARAMETERE

X5 FastMig 400 500
Napájacie napätie 3~ 50/60 Hz 400 V ± 10% 400 V ± 10%
Zaťažovateľ (40°C)
MIG, MMA, TIG
60% ED 400 A 500 A
100% ED 350 A 430 A
Nastavenie prúdu 15...400 A 15...500 A
Prídavný drôt Fe, plný 0,8...2.0 mm
Fe, trubičkový 0,8...2,4 mm
Ss 0,8...2,0 mm
Al 0,8...2,4 mm
Rýchlosť podávania 0,5...25 m/min
Cievka 300 mm/ 15 kg
Typ podávača 4-kladkový
Hmotnosť 64,5 kg 65 kg

VOLITEĽNÉ PRÍSLUŠENSTVO

VIDEO

KEMPPI - AND YOU KNOW

 

Spoločnosť Kemppi je priekopníkom v oblasti zvárania. Naším cieľom je vyvíjať riešenia, ktoré vám pomôžu dosiahnuť úspech vo vašom podnikaní. Kemppi so sídlom vo Fínsku zamestnáva viac ako 600 pracovníkov. Servisnú a technickú podporu poskytujú zastúpenia vo viac ako 60-tich krajinách po celom svete. Výhradným zastúpením pre Slovenskú republiku je od roku 1993 spoločnosť VAW WELDING, s.r.o. Naša ponuka riešení zahŕňa inteligentné zváracie zdroje, príslušenstvo pre zváranie, špeciálne zváracie procesy, mechanizované jednotky ako aj systémy pre manažment zvárania.

KONTAKT

VAW WELDING, s.r.o.

Hlavná 3, 038 52 Sučany

SLOVENSKÁ REPUBLIKA

E-mail: welding@vaw.sk

Copyright © 2020 VAW WELDING, s.r.o.

Univerzálny zvárací zdroj pre zváranie metódami MIG/MAG, MMA a TIG.
Univerzálny zvárací zdroj pre zváranie metódami MIG/MAG, MMA a TIG.